05:50
Bursa'da fabrika benzeri okul

İlgili videolar

Bursa’da fabrika benzeri okul

Okullarını fabrikaya çeviren öğrenciler Hem çalışıyorlar hem de üretiyorlar, hem okula hem de kendilerine ekonomik fayda sağlıyorlar. Yeşilyayla Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Kimya Teknolojisi Bölümü Öğrenciler okulun laboratuvarında 6 çeşit temizlik ürünü üreterek bunları Bursa ve çeşitli illerdeki kamu kurumlarına satıyorlar. Öğrenciler okulda zanaat öğrenir ve mezun olduktan hemen sonra iş bulurlar.

Öğretmenlerinden ustalıkla öğrendikleri kimyasal karışımları kullanarak sıvı sabun, çamaşır suyu, cam temizleyici, yüzey temizleyici, leke çıkarıcı ve bulaşık deterjanı üreten öğrencilerin ürünleri büyük ilgi görüyor. Öğrencilerin ürettiği ürünler, kalitesi ve uygun fiyatları nedeniyle yoğun talep görüyor ve yıllık 120 tona kadar satılıyor.

Kimya Teknolojisi Bölüm Başkanı İhsan Elaslan, öğrencilerin meslekleri okulda öğrendiklerini belirterek, şunları söyledi: ”Okulumuz küçük bir fabrika gibidir. Günlük üretim kapasitemiz sıvı sabun, çamaşır suyu, cam temizleyicileri, yüzey temizleyicileri ve ürünleri üretmektedir. lekeler.” Burada okuyan öğrenciler mezun olduktan sonra her sektörde rahatlıkla iş bulabiliyor ve ton başına 250 lira ücret kazanabiliyor” dedi. Söz konusu.

Öğrenciler, “İşleri okulda öğreniyorsunuz. Okullar fabrika gibidir. Günde 2 ton üretim kapasiteleri var, çok mutluyum.” dedi. Bu okulda eğitim alacağım. ”

Devamı Bursa Haberleri – Yerel haberler için tıklayınSource link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *