hamile kaldım1,2 milyar lira değerinde 6 bina yatırımbaşkan cumhurbaşkanı erdoğan Daha sonra Bakan Varank söze başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın katılımıyla gerçekleşen törende Kos Temizlik, Ece Boya ve Gentaş Kimya’nın GEBKİM Kimya Özel Organizasyon Bölgesi’ndeki yeni üretim tesisleri duyuruldu. . Atılım Ve açılışları yapıldı. Törende, GEBKİM Eğitim, Araştırma ve Sağlık Vakfı tarafından eğitime kazandırılan GEBKİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama ve Pilot Üretim Tesisi ve Laboratuvarı’nın açılışı yapılırken, Vakıf tarafından Dirovasi’de inşa edilen GEBKİM Anaokulu’nun temeli atıldı. tamamlanmış. Ortaya konuldu. Yeni yatırımın toplam maliyeti 1,2 milyar lira olacak ancak 1.000’den fazla yeni istihdam sağlanacak. Ayrıca iki şirket, yeni üretim tesisleriyle yıllık yaklaşık 100 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirmeyi hedefliyor. Kimya sektöründe katma değeri yüksek yerli üretim ihracata katkı sağlarken, ithalatın azalması da cari açığı iyileştirecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ErdoğanGEBKİM’in video konferansla katılımla ortak temel atma ve açılış töreni, Kocaeli Bölgesi Dilovas’taki GEBKİM Kimya Meslek Kuruluşu Endüstri Parkı’nda gerçekleştirildi. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, GEBKİM OSB kimya alanında uzmanlaştı ve Gebkim Vakfı Başkanı Vefa İbrahim ArashiGEBKİM OSB ve GEBKİM Vakfı yöneticileri, yeni yatırım yapan firmaların ve diğer katılımcı firmaların yöneticileri ile sektörel sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katıldığı törende, yerli üretime yatırımın Türk ekonomisi için önemi vurgulandı. .

GEBKİM Toplu Temel Atma Töreni ve Açılış Töreni, GEBKİM Kimya İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim AdımBir konuşmayla başladı. İstihdamın ve ihracatın artmasıyla birlikte GEBKİM OSB’deki yeni yatırımların Türk sanayisine geri döneceğini söyledi. Vefa İbrahim aracı“Yirmi yıl önce alışılmışın dışında bir fikrin peşinden giderek sıfırdan bir kimya kümesi kurmayı hayal ediyorduk. Bugün itibariyle 66 şirketimiz ve yıllık 4 milyar liralık ihracat değerimizle bu alanda önemli bir oyuncu haline geldik. Burada işbirliği, çevreye duyarlı olmak, inovasyona yatırım yapmak, dürüstlükle iş yapmak, ülkenin kalkınmasına hizmet etmek ve en önemlisi insan kaynağına yatırım bölgedeki tüm fabrikaların ortak paydasıdır. Cumhurbaşkanımız ve Sayın Bakanımız onuruna açılışını yaptığımız ve temelini attığımız yeni fabrika, daha da önemlisi, Türk sanayisine ihracat ve istihdam artışı olarak geri dönecektir. Değerli ama anaokulu ve teknik okul projelerine daha çok önem veririm. 400’ün üzerinde kadın çalışanımız var ve bu sayıyı artırmak istiyoruz maalesef. GEBKİM olarak ülkemizde kadın istihdamı istenilen düzeyde değil. Biz kendi ekosistemimizle bu durumu tersine çevirmek istiyoruz, kadınlar da sanayide çalışıyor ve bunu da en iyi şekilde yapıyorlar. Çalışan kadınların geride kalmaması için hayata geçirdiğimiz bir projedir. Geleceğinize yapacağınız en önemli yatırım bu olacaktır. 2018 yılında liseyi restore etmek için 20 milyon liralık yatırım yaptık. Çocuklarımızın ihtiyaç duydukları her şeyi okulda boş zamanlarını en iyi şekilde geçirmelerini istiyoruz. Pilot üretim tesisinde hayal güçlerini kullanmalarını ve sınıfta öğrendiklerini “GEBKİM’in kapılarında hayata geçirmelerini istedim. Bütün mezunlara kapımız sonuna kadar açık” dedi.

GEBKİM OSB Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim Adım’ı, GEBKİM’de yeni üretim tesisleri açan ve temelini atan firmaların temsilcileri izledi. Genel Müdür Koruma ve Temizlik M. İmer Özer, Ece Boya Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Birtan Erdoğan ve Gentaş Kimiya Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Karaman bir konuşma yaptılar.

Tören bundan sonra yapılacak Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa VarankKonuşmasına devam etti. Kocaeli’ye, dolayısıyla ülkemize çok önemli yatırımlar getirmek için geldiklerini söylüyorlar. Bakan Varank“Şehirlerimize 1,2 milyar liranın üzerinde yatırım getireceğiz. Bu yatırımlarla yerli üretim artacak, dışa bağımlılık azalacak, katma değeri yüksek ihracat olacak, inovasyon olacak, inovasyon olacak, İstihdam olacak, daha da önemlisi kadın istihdamı sağlanacak ve ülkemizin geleceği olan en önemli kişilerin mesleki eğitimine büyük emek harcanıyor. GEBKİM’in görev aldığı tüm iş adamlarını yürekten kutluyorum. Dünyayı sarsan, ülkemizin kalkınmasına katkı sağlayan böylesine zor bir dönemde, sanayiye yaptığınız her yatırımla bu ülke, son altı ayda hayata geçirilen vizyoner projeler ve yeni yatırımlar sayesinde bugün hedeflerine ulaşıyor. Ülkemizin kimya alanında ilk ve tek ihtisas organize sanayi bölgesi olan GEBKİM, sektörüne yeni bir soluk getirmek için çalışmalara başlıyor. Hükümetimiz her zaman olduğu gibi yanınızda olmaya devam edecektir. Yatırımı teşvik ve teşvik ediyoruz. Bu yatırımın gerçekleşmesinde emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür ediyor, Kocaeli’ye ve ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz.”

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın konuşmasının ardından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Video konferans aracılığıyla canlı olarak bağlanın. cumhurbaşkanı erdoğanKocaeli’nin sadece belediye hizmetleri ve kamu yatırımlarıyla değil, özel sektör yatırımlarıyla da öne çıktığını söyledi. “İş dünyasının tüm sorunlarını kendi sorunlarımız gibi ele alıyor, sorun ve sorunlarıyla ilgileniyoruz.” ‘Koronavirüs salgını dünyanın birçok ülkesinde ekonomileri durdururken, bugün yeni fabrikalar ve yeni sanayi tesisleriyle üretim altyapımızı daha da güçlendiriyoruz. Bugün üç GEBKİM OSB fabrikamızın resmi açılış törenini ve tümünün temel atma törenini gerçekleştireceğiz. Böylece Kocaeli’de kimya sanayine yaklaşık 1,2 milyar liralık yatırım yapacağız. GEBKİM Anadolu Mesleki Teknik Lisesi’nin pilot üretim tesisi ve üzerinde çalıştığımız GEBKİM anaokulu da heyecan verici. Sanayi sektöründeki kadınların temellerini atmayı planlıyor, istihdam açısından örnek bir proje. Teori ile pratiği birleştiren, sanayi ile okulları birbirine bağlayan bu kadar başarılı bir projenin diğer eyaletlere de yayılması önemli. Ülkemizin üretime, istihdama, refah gücüne katkı. Ülkenize ve milletinize duyduğunuz sevginin ölçüsü, verdiğiniz hizmettir.”Fikirler gerçeğe dönüşemediğinde ölür, hizmet de ölür.” var olmaması yavan bir kahramanlık eylemi olarak kalıyor” diyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, GEBKİM OSB, GEBKİM Vakfı Yeni yatırımın başlaması için şirket yönetimi tarafından kurdele kesimi düzenlendi.

Kural Temizlik A.Ş., Türkiye’deki dördüncü fabrikasının temelini GEBKİM Kimya İhtisas OSB’de attı.

Türkiye’nin önde gelen kimya şirketlerinden Kural Temizlik A.Ş., ülkemizdeki dördüncü üretim tesisini GEBKİM Kimya İhtisas Sanayi Bölgesi’nde işletmek için 400 milyon liralık yatırım yapmayı planlıyor. Kocaeli, Denizli ve Hatay’da fabrikaları bulunan Kral Temizlik, yıllık 75.000 ton üretim kapasitesine sahip olmayı hedefliyor ve fabrikalarından 50’den fazla ülkeye ihracat yapıyor. GEBKİM’de temeli atıldı ve atılmaya devam edecek. Alanı 32.800 metrekaredir. Korma Temizlik A.Ş’de bulunan GEBKİM fabrikasının, temizlik ürünleri ve kozmetik ürünlerinin üretileceği fabrikada 450 yeni istihdam yaratması ve yıllık yaklaşık 15 milyon dolar ihracat yapması bekleniyor. Kimya sektöründe yerli üretimin ve yenilikçi ürünlerle farklılaşmanın önemine inanan firma, pandemi döneminde hayatımızda önemi daha iyi anlaşılan temizlik ürünleri ve kozmetik alanındaki ürün kabiliyetlerine inanıyor. yeni fabrika ile. .

Ece Boya, GEBKİM’deki yeni fabrikasında ürettiği boya ve yapı kimyasallarını 45 ülkeye ihraç etmeyi planlıyor.

Ece Boya Kimya San. Erco markasıyla kompozit ve kaplama sektörüne yönelik üretim yapmaktadır. Ve tik. A.Ş., GEBKİM Kimya Meslek Kuruluşu Endüstri Parkı’na 250 milyon lira yatırım yaparak 49.000 metrekare alan üzerine kurulu yeni üretim tesisinin açılışını yaptı. Ece Boya, 45 ülkeye ihraç edilecek boya ve yapı kimyasalları üretecek yeni fabrikasında 250 kişiye istihdam sağlayacak. Şirket, GEBKİM OSB tesisinden 42 milyon dolarlık ihracat yapmayı hedefliyor.

Araştırma ve geliştirme yetenekleriyle yeni teknolojiler geliştirmeye kararlı olan Ece Boya, GEBKİM OSB’deki ileri teknolojiyle donatılmış modern üretim tesisiyle Türkiye ve uluslararası pazardaki konumunu güçlendirecek.

Gentaş Kimya’dan GEBKİM OSB’ye iki yeni fabrikaya 520 milyon lira yatırım…

Kimya sektörünün önde gelen araştırma ve geliştirme şirketlerinden Gentaş Kimya, GEBKİM Kimya İhtisas Sanayi Bölgesi’nde Türkiye ve Avrupa’nın en büyük reçine üretim tesisini kurdu. Büyüme hedeflerine ulaşmak için merkez olarak GEBKİM’i seçen Gentaş’ın açtığı yeni fabrika, yıllık 15 milyon dolarlık ithalatın da önüne geçecek. Sayın Gentaş Kimya tarafından 400 milyon liralık yatırımla inşa edilen GEBKİM OSB fabrikası 20.000 metrekare alan üzerine kurulu olup 200 kişiye istihdam sağlıyor. Çevre dostu ve verimli yaklaşımıyla dikkat çeken reçine üretim tesisi, kendi atıklarından kendi enerjisini üretecek ve tesisi 30 ülkeye ihraç edecek.

Gentaş Kimiya San. Ve tik. A.Ş., GEBKİM Kimya OSBAyrıca 120 milyon liralık yatırımla 32 bin metrekare alan üzerine kurulacak akrilik levha üretim tesisinin temelini attı. Türkiye’nin akrilik levha üretiminde ithalatçı olması nedeniyle Gentaş’ın kurduğu yeni üretim tesisi, bu sektörün ihtiyaçlarını yerli üretimle karşılayacak. Tesiste 120 kişiye istihdam sağlanması hedefleniyor.

Açılan iki yeni fabrikaya toplam 520 milyon lira yatırım yaparak yaklaşık 320 ilave istihdam sağlayan Gentaş Kimya, reçine üretiminde 30 ülkeye, akrilik levha üretiminde ise 50 ülkeye ihracat hedefine ulaşacak. temellerini attı. Bölgeden toplam ihracatın yaklaşık 30 milyon dolara ulaşması hedefleniyor.

GEBKİM Vakfı’nın eğitime bağışı 20 milyon liraya ulaştı

GEBKİM Eğitim, Araştırma ve Sağlık Vakfı; Kimya sektöründe nitelikli istihdamı artırmak amacıyla kurduğu GEBKİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Türkiye’ye örnek olacak bir başarı öyküsü yazdı. GEBKİM MTAL öğrencilerini bu alana en iyi şekilde hazırlamak amacıyla kurulan uygulama ve pilot üretim tesislerinin yanı sıra 12 laboratuvar, 8 kimya ve 4 endüstriyel otomasyon açıldı. Yüzey temizlik malzemeleri, dezenfektanlar ve kompozit ürünler, her detayın titizlikle planlandığı, Ar-Ge laboratuvarının da yer aldığı pilot tesiste üretilmektedir. GEBKİM MTAL’de 480 öğrenci eğitim görmektedir.

GEBKİM Kimya ihtisas organize sanayi bölgesiFaaliyet gösteren firmalarda 450’si kadın olmak üzere toplam 2.600 kişiye istihdam sağlanıyor. GEBKİM Vakfı, OSB katılımcılarına ve Dilovas bölgesine hizmet verecek GEBKİM Anaokulu’nun açılış törenini gerçekleştirdi. GEBKİM Vakfı’nın eğitim sektörüne yaptığı yatırımlar 20 milyon lirayı bulan anaokulunun inşaatı 1.500 metrekare alan üzerine inşa edilecek ve tamamlandığında 6 derslikte 120 çocuğa eğitim verecek.

GEBKİM Kimya İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Hakkında:

Türkiye ekonomisine milyonlarca dolarlık katma değer üreten kimya sektörünün devleri, Türkiye’nin kimyaya yönelik ilk organize sanayi bölgesi GEBKİM’de güçlerini birleştirdi. GEBKİM-Kocaeli, 12 Aralık 2000 tarihinde Kocaeli’nin Dilovas ilçesi sınırları içerisinde, tamamı işadamları tarafından finanse edilerek kuruldu. gebze 2.447 milyon metrekarelik bir alanda V (kimya) özel organizasyon endüstri parkını kurdu. GEBKİM OSB’de tamamı tahsisli 66 parsel bulunmaktadır. OSB genelinde 34 firma üretim aşamasında, 13 firma inşaat aşamasında ve 19 firma ise proje aşamasında bulunuyor. GEBKİM kimyasalları konusunda uzman OSB firmaları toplam 1,5 milyar dolarlık ciroya, 400 milyon dolarlık ihracata ve 2.600 kişiye istihdam sağlıyor.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *