Isparta Sürçüller Yazur Kanyonu Tabiat Parkı’nda 12 farklı eyaletten 18 kursiyer, doğada zor şartlarda hayatta kalabilmek için eğitilecek.

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin başlattığı “Doğada Orman Okulu Yaklaşımı ve Eğitim Modeli” projesi Valida Otel’de proje başlangıç ​​toplantısıyla başladı.

Projeye katılan öğretmenler, memurlar, orman okulu yüksek lisans ve doktora katılımcıları, Isparta-Stüller-Jazur Vadisi Tabiat Parkı’nda iki gecelik kamp etkinliğinin yanı sıra, orman okulu konseptine dayalı uygulamalı eğitim kursuna da katılacak. Eğitim alacaksınız. Projenin ikinci etabında ise teorik ve uygulamalı eğitimler Antalya tarafında devam edecek.

TÜBİTAK Bilim Adamı Destek Programı tarafından desteklenen bu projede 18 katılımcıya teorik ve pratik bilgiler eğitimciler tarafından aktarılacak. Projede ayrıca baskı ve boyama teknikleri ile çeşitli zeka oyunları da öğretiliyor.

Proje Yöneticisi: Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Orman Fakültesi, Doçent Dr. Yasin Ünal, “Yedi gün sürecek projemizde 6 farklı üniversiteden ve Milli Eğitim Genel Müdürlüğünden toplam 8 öğretim görevlisi çeşitli konularda eğitim verecek.” Konseptimiz orman okulu. Bu kapsamda projemizde Türkiye’nin 12 farklı ilinden 18 katılımcı yer aldı” dedi.

Doçent Ph.D. Yasin Ünal, her anın eğitim anı, her mekanın eğitim alanı olduğu düşüncesiyle hareket ettiklerini anlattı. Yassin Ünal, şöyle konuştu: “Eğitim konseptinde doğa eğitimini, doğada oynamayı, kamp yapmayı, kamp hayatını ve tüm bunları doğada ele alacağız. Bunun biyoloji olduğunu, kimya olduğunu anlatmaya çalışıyorum.” , fizik, matematik ve felsefe eğitmenler tarafından katılımcılara gösterilecek. ”

Projenin başlangıcında Orman Fakültesi Dekanı Prof. ISUBÜ bir konuşma yaptı. Dr. Hasan Alkan: “Türkiye’nin lider ve dünyanın saygın fakültesi” olarak akademik araştırmalar yapıyoruz. Bu tür işletmeler aracılığıyla sosyal sorumluluğumuzu da yerine getireceğiz. Umarım proje başarılı olur dedi.

Dr. Isubu Başkan Profesör. Yılmaz Çatal, açılış programında yaptığı konuşmada, ormanın aslında hayatı öğrenebileceğiniz bir yer olduğunu söyledi. Rektör Çatal, insanın yaşamında her şeyi doğadan elde ettiğini belirterek, “İnsan önce barınmayla başlar, kendini korur, sonra beslenme ve diğer yaşamla ilgili ihtiyaçlarını karşılar.” dedi. Söz konusu. Chatal, teknolojinin gelişmesiyle birlikte insanların kendilerini yıkamak ve temizlemek için binalar inşa ettiğini söyledi. “İnsanlar bunları doğadan öğreniyor. Yine doğa bize çok fazla karakter kazandırıyor. Aslında doğa korkutucu bir yer ama kardeşlik var ve birlikte yaşamamız da birlikte hareket etmenin yol açabileceği bir yer. Güzel sonuçlar. Aslında doğa bizim için tarihtir. Doğada şu anda hiçbir şey yok. “Zaman asla büyümeyi bırakmayan bir süreçtir. Ağaçların büyümesi asla durmaz. Peki ne yapacağız?’dan bilgi topluyoruz. ağaç gövdelerini araştırıp geçmiş iklimi ve diğer olayları tahmin etmeye çalışacağım. Aslında doğa bizim için her şeydir. ” Söz konusu.

Rektör Çatal, ISUBÜ’nün Orman Okulu eğitiminin her geçen gün yaygınlaştığını belirterek, örnek bir uygulama olarak gündeme getirilen Orman Okulu projesinin eğitimle daha da yaygınlaşmasından duyduğu mutluluğu dile getirerek, teşekkürlerini iletti. katkılarından dolayı yardımcı olan herkese şükranlarını sundu.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *