Uzunkoplu Mimarlar Muslihidin Mesleki Teknik Anadolu, Milli Eğitim Bakanlığı (MB), Türkiye Ticaret Odaları ve Borsalar Birliği (TOBB) ve TOBB Üniversitesi arasında imzalanan Mesleki Eğitim İşbirliği Anlaşması kapsamında “Proje Okulu” olacak. Mesleki eğitim ile uygulamalı alanları bütünleştiren İktisat ve Mühendislik Bölümü’nden ve Kimya Teknolojisi Bölümü’nden mezun olduktan sonra liseye sınavla öğrenci alan bir yeni bölüm eklendi. Yüksekokulumuz, kimya teknolojisi alanının yanı sıra, bu yıl yapılacak sınavla 2023-2024 eğitim-öğretim yılında kompozisyon teknolojisi alanına da öğrenci almayı planlamaktadır. Bu yıl LGS’ye giren öğrenciler aynı zamanda Bilgi Teknolojileri alanının “Yazılım Geliştirme ve Ağ Operasyonları” dalını da seçebilecekler.

Mimar Muslihiddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mesut Kaya, yeni bölüm hakkında bilgi veren ve emeği geçenlere teşekkür etti. “Mimar Murihydin Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ailesi olarak, kabule yönelik çalışmalarımıza destek veren Devlet ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne, Uzunkyop Ticaret Borsası’na ve Uzunkyop Ticaret ve Sanayi Odası’na sonsuz şükranlarımızı sunarız. Okulumuzun yazı alanında öğrencileri sınavda temsil etmeyi seviyorum. “Yeni fakültemize hoş geldiniz.”

Başkan Aslan. “Çocuklara kaliteli hizmet sunmaya devam edeceğiz”

Muslihiddin Mesleki ve Teknik Anadolu Mimarlar Lisesi proje yürütme başkanı Egemen Aslan, yeni açılan bölümden umutlu olduklarını dile getirdi. Başkan Aslan. “Okulumuzun tüm yeni fakültelerini tebrik ederiz. Uzunkoplu’daki okulumuzu tercih eden öğrenciler için ayrı bir proje bölümü eklendi. “Umarız çocuklar daha kaliteli olur. Bir “yönetim kurulu” olarak çalışmaya devam edeceğiz. Böylece en üst düzeyde hizmet alabiliriz.”Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *