Afyonkarahisar Gazi Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Kimya Bölümü öğretmenleri ve öğrencileri, koronavirüs vakalarının ortaya çıktığı ilk günden bu yana var gücüyle çalışan kurumlardan biri. fabrika.

Afyonkarahisar Gazi Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Kimya Bölümü öğretmenleri ve öğrencileri, koronavirüs tedbirleri kapsamında kurumların, okulların ve belediyelerin ihtiyaç duyduğu dezenfektanları üretmeye başlayarak, okulu gece gündüz fabrikaya dönüştürdü. Gazi Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Ticaret Odaları ve Borsalar Birliği ile TOBB ETÜ arasında imzalanan Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü çerçevesinde Afyonkarahisar’da pilot okul olarak kararlaştırıldı. öğrenciler. Coronavirüse karşı önlemler kapsamında kamu kurumlarına 10 günde toplu hijyen çözümleri sağlanması. Türkiye genelinde bu konuda belirlenen 44 okuldan biri olan Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, başarılarından dolayı büyük beğeni topladı.


Bu okul birçok şehrin sanitasyon çözüm ihtiyacını karşılıyor
Bu bağlamda Afyonkarahisar Kantonu ve İlçe Devlet Eğitim Müdürlüğü, Eskişehir Kanton ve İlçe Devlet Eğitim Müdürlüğü, Muğla Kantonu ve İlçe Devlet Eğitim Müdürlüğü, Uşak Kantonu ve İlçe Devlet Eğitim Müdürlüğü, Kırkkale vb. kamu kurumları ve belediyeler sıhhi çözümler talep etmektedir. karşılandı. . Okulun 10 günde hijyenik sıvı üretimi 150 tona yaklaştı. Bu ürünün dışında il içi ve dışından talep gören 15 ton sıvı el temizleyici, 5 ton yüzey temizleyici ve 9 ton çamaşır suyu üretimi de devam ediyor.
“Dört öğretmen ve 25 öğrenci sırayla okuldaki çalışmaları oluşturacak.”
Afyonkarahisar Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kimya Teknolojisi Bölüm Başkanı Nurkan Ergenekon, okulda 4 öğretmen ve 25 öğrencinin dönüşümlü olarak görev yaptığını söyledi. Ergenekon, “Okulumuz şu anda Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün yayınladığı genelgede belirtilen yüzde 5’lik sodyum hipoklorit çözeltisi üretiyor. Ayrıca çözelti de üretiyoruz.” Bu solüsyon 1:49 oranında su ile karıştırılarak kamu binalarının dezenfekte edilmesinde kullanılır. “Dört öğretmenimiz aralıksız çalışıyor, 25 öğrencimiz izinli ve üretmeye devam ediyor” dedi.
“Kimya teknolojisi öğrencileri üretimin her aşamasında.”
Ergenekon, kimya teknolojisi alanında üretimin her aşamasında öğrencilerle çalıştıklarını sözlerine ekleyerek, şöyle konuştu: “Şu ana kadar ağırlıklı olarak Afyonkarahisar’daki tüm il merkezleri ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile çalıştık.Apart Bundan da Eskişehir, Uşak ve Muğla’nın bölge merkezlerine teslimat yapıyoruz. “Şehir merkezleri ve ilçelere yönelik çözümler sunuyoruz” dedi.

IhaSource link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *