2010 yılında Cailova İmam Hatip Lisesi olarak açıldı ve kısa sürede tıp fakültesi başta olmak üzere üniversitenin önemli fakültelerine öğrenci göndermesi ve özellikle uzmanlık alanlarında Türkçe diplomalar almasıyla dikkat çekti. Katıldığı sosyo-kültürel yarışma ve etkinliklerde yerel, bölgesel ve Türkçe dereceleri kazandı. “Bunu kendisine bir kredi olarak yazdı.”

Çaylova Anadolu İmam Hatip Lisesi yeni coğrafyasına açılıyor

2019-2020 eğitim-öğretim yılında yeni bir ufuk açarak Fen ve Sosyal Bilimler Lisesi Programı’nı uygulayan okul, 2020-2021 eğitim-öğretim yılından itibaren disiplinli, özverili yaklaşımı ve örnek faaliyetleriyle takdir toplayarak kapsama dahil edildi. Proje okulları dahil. . Okul, önümüzdeki dönemde “Şehit El Mucahit Okul Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu” adı altında öğrenci kabul edecek. Okul; fizik, kimya ve biyoloji laboratuvarları, kütüphanesi, konferans salonu, açık ve kapalı spor alanları, hobi bahçesi ve donanımlı bilişim altyapısıyla Cailova bölgesinin popüler okullarından biridir. Kariyer Günleri düzenleyerek alanında uzman akademisyen ve yazarları öğrencilerle buluşturan okul, genç ve dinamik öğretim kadrosuyla gençlere ve geleceğe umut olmaya devam ediyor ve LGS 8.sınıf öğrencilerini eğitime davet ediyoruz. sınıf. Bu çatı altında buluşalım.

akademik destek almak

Projeye katılan öğrenciler, gelecek yıldan itibaren fen ve sosyal bilimler liselerinde verilen alan derslerinin yanı sıra İmam Hatip Okulu’na özel bir ders alacaklar. Öğrenciler, dört yıllık derslerin yanı sıra üniversiteden akademik destek almakta ve alanında uzman akademisyenlerin düzenlediği seminer ve konferanslara katılmaktadır. Okulda yürütülen farklı bilimsel faaliyetler ve projelerin yanı sıra araştırma ve test yöntemleri hakkında bilgi edinin. Öğrenciler, Tvitak ve Gebze Teknoloji Üniversitesi işbirliği çerçevesinde tematik yaz etkinlikleri kapsamında “Bilim ve Teknoloji” etkinliklerine katılma olanağına sahip oluyor. Öte yandan İmam Hatip Lisesi ile ortak projeler yürüten kamu kurumları, mezun dernekleri ve sivil toplum kuruluşlarıyla da çeşitli projelerin yürütülmesi mümkün olacak.

mükemmel öğretim kadrosu

Bir öğrencinin akademik ve ahlaki gelişimindeki en önemli dönüm noktalarından biri hiç şüphesiz iyi bir öğretmen bulmaktır. Çaylova Şehit El Mücahit Oklu Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Zafer Aslan, başarının ekip işi olduğunu belirterek, bu aşamaya gelmek için kendilerini adayan öğretmenlere emeklerinden ve emeklerinden dolayı teşekkür etti. Okulun, öğrencilerinin gelişimsel ve eğitimsel ihtiyaçlarını karşılayan yeni bir müfredat ve vizyona sahip olduğunu belirten Okul Müdürü, şöyle konuştu: “Büyük ideallere sahip başarılı öğrencileri eğitim yolculuklarında bizimle birlikte karşılıyor ve onların ideallerini gerçekleştirmek için çalışıyoruz.” dedi. bunu başarmanıza yardımcı olacak.”

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *