Atakum Belediyesi, geçmişte köy okulu olarak kullanılan ancak okul olarak atıl durumda kalan binayı yeniledi. Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Debesi, binanın “Doğa Bilimleri Köyü” olarak hizmet vermeye başlayacağını belirterek, şöyle konuştu: “Burada çocuklara ders dışındaki boş zamanlarında da spor, sanat, bilim ve felsefe öğretilecek. doğayla birlikte ben de aynısını alacağım.

Atakum Belediyesi, Araştırma Projeleri Genel Müdürlüğü ve Doğal Çocuklar Akademisi Derneği iş birliğiyle çocukların bilişsel yeteneklerinin gelişimine katkı sağlamayı amaçlayan “Doğa Bilim Köyü” projesi sona erdi. Atakum Belediyesi’nin Byukoyumca mevkiinde bir zamanlar köy okulu olarak kullanılan bina, terk edilerek terk edilmiş ancak Atakum Belediyesi’nden gelen bir ekip tarafından yepyeni bir görünüme kavuşturulmuştur. Atakum Belediye Başkanı Av, toplam 4 bin 900 metrekare bahçe ve yapı alanlarından oluşan Doğa Bilimleri Köyü’nde çocukların ders dışı zamanlarını doğayla iç içe geçirerek spor, sanat, bilim ve felsefe öğreteceklerini söyledi. . Cemil Debesi, “Umarım mahallemiz ve çocuklarımız için hayırlı olur” dedi.

19 Mayıs’ta güzel haberler açılıyor

Başkan Atakum, yerel halkla birlikte proje alanını gezdi. Cemil Debesi, “Eski bir köy okulunu yeniden canlandırdık ve ona hayat verdik. Burada akademisyenler ilkokul öğrencilerine matematik, fizik ve kimya eğitimi verecek. Ayrıca doğa sporları da olacak” diyor. El ele yürüyün. Burası güzel arazi ve iyi inşaat koşullarına sahip bir yer. Şehrin her yerinden ve mahalleden çocuklar buraya geliyor, doğayı öğreniyor, spor yapıyor ve doğayı hayatlarına katıyorlar. Bu alandaki bitki örtüsü çoğu çocuğun kendi bölgesinde görmediği türden ve bu bitkileri tanırken siz de bu arazide yaşamaktan keyif alacaksınız. 19 Mayıs Atatürk Bayramı ve Gençlik ve Spor Bayramı’nın açılışını yapabileceğimizi düşünüyorum. 19 Mayıs’ın Samsung’a kazandırılması anlamlı olacaktır. dedi.

“Durum çok vahimdi.”

Byukoyumca Mahalle Muhtarı Fatma İjit ise okulun yeni halinden komşuların çok memnun olduğunu belirterek, ”Buranın eski hali içler acısıydı. Kapı kırılmıştı ve içeride atlar koşuyordu. Beklediğimden daha iyi bir iş oldu. Burası çok gelişecek. Türkiye’nin her yerinde manga yarışması yapılacak, yarışmacılar gelecek diye düşünüyorum. Çok büyük bir etkinlik olacağını ve Büyükoyumka’ya çok faydalı olacağını düşünüyorum. “Açılış gününü sabırsızlıkla bekliyorum. Burada çok iş var, bu yüzden büyük bir açılış yapmak istiyorum” dedi.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *