Melikgazi Belediyesi’nin Altunoruk ilçesindeki hayırseverlerin iş birliğiyle düzenlediği Şukur Bakhtul İmamhatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Lisesi Proje Okulu’nun açılış törenine Milli Eğitim Bakanı Profesör Şukur Bakhtul İmamhatip katıldı. Dr. Yusuf Tekin ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı. Sayın Mehmet Özaseki’nin katılımıyla gerçekleştirilecektir.

Belediye Başkan Yardımcısı Merikgazi, 16 Kasım Perşembe günü saat 14.00’te açılması planlanan okul hakkında bilgi verdi. Dr. Mustafa Palançoğlu; “Eğitime yapılan her yardım geleceğe yapılan bir yatırımdır. Çocuklarımıza iyi bir gelecek sunmak için yeni okul projelerini planlayıp hayata geçirmek için elimizden geleni yapacağız. ​0,875 metrekare.” İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulumuz bence en ilgi çekici ve güzel okullardan biri haline geldi. Kayseri’nin gelecek nesillerin sağlıklı yetişmesini sağlayacak yurtlar, kafeteryalar, konferans salonları, lise binaları ile bir eğitim altyapısına ihtiyacı var. Türkiye’nin en çok okul yaptıran belediyesi olarak onlara destek olmaya devam ediyoruz. İlçemizde yapımına başlanacak 21 okul ile birlikte 16 Kasım Perşembe günü saat 14.00’te yapılacak açılış törenine tüm vatandaşlarımız davetlidir. “Okulumuzun Altunork ilçemize ve Kayseri’ye hayırlı olmasını diliyoruz.”

Şükrü Baktır İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu, okul, yurt ve kafeterya ile 16 derslik, fizikokimya laboratuvarı, bilgisayar sınıfı, kütüphane ve çok amaçlı salondan oluşmaktadır. 136 yataklı yurtta kütüphane, çalışma odası, bilgisayar laboratuvarı, çamaşırhane ve hobi odası bulunmaktadır. Okulda ayrıca 450 kişi kapasiteli bir kafeterya bulunmaktadır.

Şükür Bahtül İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu açıldıSource link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *