Tarhan, meslek yüksekokulunun 1994 yılında Lastik Teknolojisi programı ve 30 öğrenciyle eğitim-öğretim faaliyetlerine başladığını, bugüne kadar 6 farklı programla 1.600 öğrenciye eğitim vermeye devam ettiğini belirtti. “Kyosekyoy Meslek Yüksekokulu örgün eğitim ve Ortaöğretimin verildiği bilgisayar programcılığı, biyomedikal cihaz teknolojisi, gıda teknolojisi, lastik teknolojisi, kimya ve mekanik resim yapımı olmak üzere toplam 6 program ve 1.600 öğrenciyle eğitimine devam etmektedir. Geçen yıldan bu yana okulla ilgili sürekli dedikodular dolaşıyor: “Okul boşaltıldı, eşyalar boşaltıldı.” Söz konusu.
“Eğitimde belirsizlik yoktur. Bir öğrencinin geleceğiyle oynamak kimsenin hakkı ve yeri değildir.”

Tarhan, meslek okulunun imam hatip lisesine dönüştürülebileceği veya polis binası olarak hizmet verebileceği yönünde çeşitli söylentilerin bulunduğunu söyledi. “Yetkililerden herhangi bir açıklama gelmedi. Yaklaşık bir yıl önce İmam Hatip Lisesi olduğu iddia edilen okulun artık karakol veya güvenlik binası olarak kullanılmasının planlandığını duyduk. Eğitimde belirsizlik yoktur. Öncelikle bir okulla ilgili karar verildiğinde öğrencileri ve ailelerini okul hakkında bilgilendirmek bu kararı verenin görevidir. Burada eğitim gören 1.600 öğrencinin ruh halini de hesaba katmamız gerekiyor. Gelecekleri ve umutları riske atılan gençleri eğitimleri kesintiye uğratarak bırakmak kimsenin hakkı ve yeri değildir. dedi.
“Bu ani kararlar, planlama eksikliği ve ileriyi göremeyen politikalar, nitelikli yetenek ihtiyacını karşılayamıyor.”

Sayın Tarhan, Kocaeli’nin önemli bir sanayi kenti olduğunu belirterek, sanayinin temel ihtiyaçlarından birinin nitelikli personel ihtiyacı olduğunu vurguladı. Tarhan, “Ticaret okulları nitelikli yetenek talebini karşılamada ülkemiz ve devletimiz için kritik öneme sahip. Ancak ani kararlar, planlama eksikliği ve öngörüsüz politikalar eğitim sistemimizi kaosa sürükledi. “Bu yaklaşım nitelikli eleman ihtiyacını karşılamıyor. personel.” Konuyu Kongre gündemine taşıdı.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *