Bakü Kimya ve Biyoloji Lisesi Bu yıl 50. yılımızı kutluyoruz.

Azerbaycan Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen kutlama etkinliği, Azerbaycan ile Bursa arasındaki ilişkilerin daha da güçlendirilmesini amaçlıyor.

Açılışa Bursalıların da katılabilmesi için yoğun çaba harcayan Gim Asder ve Gim Ursiad derneklerinin kurucusu Hüseyin Veliyev, Bursa Protokolünü tek tek ziyaret ediyor.

Beriev,”Çok yüksek eğitimli okullarda ve üniversitelerde eğitim aldım. Mezun olduğum lise Rusya’nın en ünlü okuluydu. Eğitime önem veren Haydar Aliyev, 1969 yılında Azerbaycan Sovyetler Birliği Birinci Sekreteri olduğunda buna benzer bir okul kurmuştur. Geçtiğimiz günlerde mezun olduğum lise Bakü’de 50. yılını kutladı. Azerbaycan Cumhuriyeti Eğitim Bakanlığı Sponsorluğunda: Mezunlarımız dünya çapında üniversitelerde ve diğer alanlarda önemli görevlerde bulunmaktadır. Şüphesiz son 50 yılın en başarılı okuludur. Okulumuzun mezunları arasında Azerbaycan parlamentosu üyeleri, birçok ülkede faaliyet gösteren ünlü iş adamları ve akademisyenler bulunmaktadır. Benim için olduğu kadar okulun ilk yılı mezunları için de katılmak ahlaki bir yükümlülüktür. Bursa’nın üç ilçesi Bakü’nün üç ilçesiyle kardeş şehirdir. “Türk dünyası liderlerinin 15 Ekim’de gerçekleştirdiği Türk Dünyası Şurası’nın ardından bu şuranın devamı olan bu törene katılmamanın büyük hata olacağını düşünüyorum.”

Devamı Bursa Haberleri – Yerel haberler için tıklayınSource link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *