Dirai Gül’ün, erkek arkadaşıyla telefonda konuşurken yanına yaklaşan sınıf arkadaşı tarafından öldürüldüğü belirtildi. Kızın erkek arkadaşının telefon kayıtlarını polise teslim etmesi üzerine cinayet zanlısı gözaltına alındı.
Alınan bilgiye göre olay, Salı gecesi saat 22.30 sıralarında Gerede Osmanlı Caddesi üzerinde meydana geldi. İzzet Baysal Üniversitesi Gerede Meslek Yüksekokulu kimya 2. sınıf öğrencisi Dirai Gül, saat 22.25’te dersini bitirdikten sonra, okula 200 metre uzaklıkta kaldığı özel yurda doğru yürümeye başladı. Dirai Gül, erkek arkadaşıyla karanlıkta telefonda konuşmaya başladı ancak sınıf arkadaşı Uğur Aydemir yanına geldi. Aydemir, Dirai Gül’e,

“Merhaba, nasılsın? Kiminle konuşuyorsun?” Gül, “Erkek arkadaşımla konuşuyorum.” diye yanıt verdi. Uğur Aydemir, “Rahatsız ettiğim için özür dilerim” deyince kız, “Özür dilerim” diye yanıt verdi. Şüpheli Uğur Aydemir, bir anda çılgına dönerek cebinden çıkardığı bıçağı, genç üniversite öğrencisini vücudunun ve bileğinin üç yerinden bıçakladı. Aydemir, kanlar içinde yerde yatan kızın boğazını keserek olay yerinden ayrıldı. Üniversite öğrencisi kadın olay yerinde hayatını kaybetti. Dirai Gül’ün erkek arkadaşının telefonu bu konuşmaları ve kızın çığlıklarını kaydetti.

ses kaydını yakaladı
Olayın ardından Uğur Aydemir üniversitenin tam karşısındaki evine giderek üstünü değiştirip oradan ayrıldı. Kızın erkek arkadaşı, cinayet sırasında kızla yaptığı konuşmaların telefon kayıtlarını polise gönderdi. Polis adamı aradı ve evinin önünde beklediklerini söyledi. Polise teslim olan Uğur Aydemir ise suçlamaları kabul etmeyip cinayeti kendisinin işlemediğini söyledi. Gözaltına alınmasının ardından Gerede İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen Aydemir, ilk ifadesinin ardından evinin önündeki boş bir arsaya götürüldüğünü, burada kendisini öldüren bıçağı fırlattığını söyledi. Polis ekipleri arazide arama yaparak suç aletlerini bulmaya çalıştı. Ancak şahsın şüpheli ifadeleri üzerine polis çeşitli alanlarda inceleme başlattı. Karanlıkta yapılan aramalar sonuç vermedi.

uyuşturucu suçundan hüküm giymişti
Cinayet zanlısı Uğur Aydemir’in daha önce uyuşturucudan sabıkası olduğu ve alkollü araç kullanmaktan 3 kez tutuklandığı belirtildi. Uğur Aydemir’in cinayeti kıskançlık nedeniyle işlediği ve Dirai Gül’ü sevdiğini itiraf ettiği söyleniyor.

Sınıf arkadaşlarıma çok üzüldüm.
Cinayet mahalline gelen Dilay Gül’ün sınıf arkadaşı Remzi Aydın, şunları söyledi: “Dilay benim sınıf arkadaşımdı. Öldürdüğü çocuk da bizim sınıftaydı. Ben de bir bağımlının çocuğuydum.” beni bir şeyler içmek için evine götürdü ama ben içemediğim için gitmedim. Onunla Delay arasında hiçbir dürüstlük yoktu. Gecikme gece geç saatte okuldan ayrıldığı için üzgündü. Öğretmenimize eve gitmek istediğini söyledi. erken. “Çok zeki bir kızdı” dedi. Olayla ilgili polis ekibi soruşturma başlattı.

Bülent KadifeSource link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *