Özel Emine Olnek Eğitim Kurumu ortaokulunun fizik, kimya ve biyoloji laboratuvarları 2015-2016 eğitim-öğretim yılında fiziki ve teknik olarak yenilenmiştir. 3D dersleri laboratuvarda yapılmakta olup tüm branşlara açıktır. Yeni eğitim öğretim yılı okul hazırlıkları ve projeleri Emine Olnek Eğitim Enstitüsü kurucusu Emine Olnek ve eşi Dr. Mahmut Nedim Örnek ile konuştum.

Emine'nin kampüs örneğiÖzel Emine Örnek eğitim kurumu olarak 2015-2016 eğitim öğretim yılına nasıl hazırlandınız?

Bu yıl okulumuza özel ve devlet okullarından gelen ve yabancı dil yeterliliği yetersiz olan tüm öğrencilere yönelik yabancı dil (İngilizce, Almanca, Fransızca) zenginleştirme kursu 7-18 Eylül tarihleri ​​arasında başlayacaktır. 14-17 Eylül tarihleri ​​arasında 1. sınıf ve anaokulu öğrencilerine yönelik oryantasyon düzenlenecektir.

2015-2016 eğitim-öğretim yılı lise 12. sınıf öğrencileri için yeni dönem 17 Ağustos’ta başladı. 12. sınıf öğrencileri için çalışma odası oluşturuldu.

11. ve 12. sınıflarda üniversite hazırlık derslerinde araştırma ve özel çalışmalar planlanmaktadır. Öğrencilerin ve velilerin taleplerine uygun yeni bir ortama hazırlanan çok sayıda nitelikli ve donanımlı öğretmenimiz var.

Tüm laboratuvarlar yeni teknoloji ile görsel olarak modern bir yapıya kavuşturulmuştur.

Yeni dönemde yeni yatırımlar var mı? Yeni kampüs açma planlarınız var mı?

Emine'nin örnek eşiEmine Örnek Özel Eğitim Kurumu’nda yeni eğitim öğretim yılı yaz döneminde ilkokul ve ortaokullarda geniş çaplı yenileme çalışmaları gerçekleştirildi. Bu çalışmalar arasında derslik ve oditoryumlardaki görsel alanların yanı sıra büyük salonlar ve yönetim odalarındaki yenilikler ve değişiklikler de yer alıyor.

70 dönümlük eğitim kampüsümüzde yeni binalar açmak için yeterli yatırım ortamımız var ve yeni kampüs açma planımız yok. Çeşitlilik ve kaliteden ödün vermeden, Bursa Bademli kampüsünde yeni yatırımları hedefleyerek büyümeyi öngörüyoruz.

Yeni yılda hangi projeleriniz veya yenilikleriniz dikkat çekecek?

2015-2016 eğitim-öğretim yılında ortaokulun fizik, kimya ve biyoloji laboratuvarları fiziki ve teknik olarak yenilenmiştir. 3D dersleri laboratuvarda yapılmakta olup tüm branşlara açıktır. Uludağ Üniversitesi iş birliğiyle yeni eğitim-öğretim yılında sınıf ve anaokulu öğretmenlerimizin mesleki ve kişisel gelişimlerini destekleyen bir proje hayata geçirilecek.

Kaliteden ödün vermeden öğrenci sayısını artırın

Şu anda kaç öğrenciniz var? Yeni eğitim-öğretim yılında kaç öğrenciye ulaşmayı hedefliyorsunuz?

Emine Olnek eğitim kurumunun şu anda 1.700 seçkin öğrencisi bulunmaktadır. Okulumuza her yıl çok sayıda başvuru alındığından, 4. sınıftan itibaren ortaokul ve lise öğrenci alımlarında genel sınavlar yapıyor ve akademik yeteneği yüksek öğrencileri kabul ediyoruz. Dolayısıyla öğrenci sayısının artması kaliteyi düşürmez.

Öğretmen sayısı hakkında bilgi alabilir miyim? Ayrıca öğretim kadrosunu oluştururken hangi kriterleri dikkate alıyorsunuz?

Okulumuzda 230 öğretmen görev yapmaktadır. Öğretmen alımında en önemli kriter öğretmenin kariyeridir. Öğretmen seçerken en önemli değer yargıları disiplin kültürü, iletişim, deneyim ve lisansüstü çalışmalardır.

2014-2015’te ne gibi başarılar elde ettiniz?

Doğaçlama performansında dünya 4’üncüsü

Türkiye finalleri, 14-15 Mart tarihlerinde İstanbul Robert Koleji’nde takımların iki gün boyunca mücadele ettiği gerçekleştirildi. Bursa’dan finale kalan tek okul olan Emine Olnek Üniversitesi’nin beşinci sınıf öğrencisi, “doğaçlama” görevini üstlenen “Anında” takımında Türkiye’yi ilköğretim düzeyinde temsil eden ilk Türk öğrenci oldu. Artık 18 Mayıs – 23 Mayıs tarihleri ​​arasında ABD’nin Tennessee eyaletinin Knoxville kentinde düzenlenecek olan Dünya Kupası’na katılmaya hak kazandı.

Gauss Matematik Yarışmasında Dünya 1.liği

Kanada’nın saygın üniversitelerinden Waterloo Üniversitesi Matematik ve Bilgisayar Merkezi sponsorluğunda düzenlenen “Gaussian Mathematics” yarışmasında büyük başarı elde ederek dünya birincisi oldu.

Matematik Olimpiyatları yarışmasında birinci oldu

Emine Olnek Üniversitesi öğrencileri ABD’nin New York kentinde matematikçi Ph.D. ile buluştu. George Lentiner’in kurduğu MOEMS (İlkokul ve Ortaokul Öğrencileri Matematik Olimpiyatı) sponsorluğunda düzenlenen bu yarışma, öğrencilerin problem çözme becerilerini geliştirmeyi ve matematiğe olan ilgilerini artırmayı amaçlıyor.

Amerika’dan 3 Örnek Burs

Emine Olnek Üniversitesi 10’uncu sınıf öğrencisi Cansu Koray, yüzde 100 burslu olarak sadece dört Türk öğrencinin yararlanabildiği burs programıyla Amerika’ya gitme hakkını kazandı. Aynı okuldan iki öğrenciye de yüzde 50 burs verildi.

2014-2015 Spor Başarıları:

yüzme

Ortaokul kız yüzme takımı Türkiye 2.si, Bursa 1.si

İlköğretim küçük erkek yüzme takımı Türkiye 1.si, Bursa 1.si

İlkokul kız yüzme takımı Bursa’da birinci oldu

Türkiye’den Merike Sertler, Yunanistan’da düzenlenen Komen Kupası Gençler Akdeniz Şampiyonası’nda 200 metre kurbağalamada üçüncü oldu.

voleybol

Ortaokul genç kız voleybol takımımız Isparta yarı finalinde şampiyon oldu.

Ortaokul genç kız voleybol takımımız Bursa birincisi oldu

Yıldız kız voleybol takımımız Kurukurareli grubunda birinci oldu

Yıldız Kız Voleybol Takımımız Bursa 2.si oldu

Basketbol

Liselerarası Genç Erkek Bursa 2.liği

Okullararası Küçük Erkek Bursa 2.liği

Türkiye Şampiyonası Genç Erkek Takımı 1.liği

Türkiye Şampiyonası Genç Erkekler Yarı Final 3.sü

kayık

Metehan Öz – Türkiye Şampiyonu

Stargirls kayak takımı Bursa’da birinci oldu

Minik erkek kayak takımı Bursa’da birinci oldu

Genç erkek kayak takımımız Bursa şampiyonluğu

Yıldız erkek kayak takımı Bursa’da ikinci oldu

Genç kadın kayak takımı Bursa’da 3’üncü oldu

eskrim

2014-2015 Bursa 1.si

tenis

2014-2015 Bursu 1. ve

Yayınlanan köşe yazılarının ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılık’a aittir. Kaynak açıkça belirtilse dahi köşe yazılarının ve haberlerin tam metni izinsiz kullanılamaz.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *