Anadolu Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı Özkan Günel, “Önümüzdeki yıl 30 başarılı adayın okulumuza kayıt yaptırmasını umuyoruz” dedi. Söz konusu.

Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesindeki Mehmet Akif Ersoy Anadolu İmam Hatip Lisesi, bilim ve sosyal bilimler proje okulu haline geldi.

Okulun müdür yardımcısı Özcan Günel, şunları söyledi: “Gelecek yıl 30 başarılı öğrenciyi okulumuza kayıt yaptırmayı hedefliyoruz. Programları diğer fen liselerinde de uygulamayı planlıyoruz. Sonraki 30 öğrenci ise Fen ve Sosyal Bilimler öğrencileri olacak.” Proje Okulu.” mevsim. ” Söz konusu.

Okullarının Kayapınar ilçesinin en iyilerinden biri olduğunu söyleyen Günel, şöyle konuştu: “Geniş bahçeler, halı sahalar, basketbol sahaları, voleybol sahaları, kapalı spor salonu, satranç odası, masa tenisi salonu, okulumuz 5 yaşında olmasına rağmen ” Diyarbakır’da birçok sportif ve kültürel etkinlikte birincilik, ikincilik ve üçüncülük elde ederek kupalar kazandı” dedi.

Günel, “Okulumuz erkek okulu olup 200 öğrenci kapasiteli bir yurdumuz bulunmaktadır” diye devam etti.

“Okulumuzu tercih eden öğrencilerimiz yurtta diledikleri zaman kalıp ders çalışabilirler. Her gün düzenli olarak ders çalışılmaktadır. Diğer fen liselerinde uygulanan programlar okulumuzda da uygulanmaktadır. Fizik, kimya, biyoloji, vb.” Bu derslerin yanı sıra edebiyat, tarih, coğrafya ve İngilizce dersleri de alabilirsiniz. İmam Hatip Lisesi’nde sadece meslek derslerinin verildiği ve sadece mezun olanların imam olduğu yönünde bir yanılgı var. İmam Hatip Lisesi ve okulumuzda tıp ve hukuk okuyabilir, mühendislik fakültesine girebilmeniz ise çok kolay” veli ve öğrenci tercihi. ” (İlha)Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *