Heyecan, sevinç ve merakla Ouran Üniversitesi’nin kapılarından içeri adım atan, eğitim hayatlarına ilk kez adım atan öğrenciler, öğretmenleri ve velileriyle birlikte 100. gününü tamamlamanın mutluluğunu yaşadı.

İstanbul’un en yeşil kampüslerinden birine sahip Okan Üniversitesi’nde eğitim görmenin avantajını yaşayan anaokulu ve birinci sınıf öğrencileri, 100’üncü gününü velilerinin hazırladığı şapka ve pelerinlerle kutladılar.

Öğrenciler 100. güne özel grup etkinlikleri yaparak, oyun oynayarak, üzerinde 100 rakamı bulunan gözlüklerini takarak dans edip Türkçe-İngilizce şarkılar söyleyerek doyasıya eğlendiler.

Okan Koleji Anaokulu öğrencileri ana kapıdan itibaren 1’den 100’e kadar sayıların yer aldığı ayak izlerini takip ederek 100 sayısına ulaşana kadar okulun etrafında dolaşarak 100 geometrik şekli kullanarak 100 sayısını oluşturdular. 100 bardakla bir kule inşa edin, 100 adımda ne kadar ileri gideceğinizi öğrenin, tişörtleri 100 rakamıyla el izleri ve parmak izleri ile süsleyin ve sınıfta çektiğim fotoğrafları 100 rakamının içine yapıştırın.

Minikler daha sonra büyük bir patlamış mısır paketinin görselinin içine ve çevresine 100 adet patlamış mısır yapıştırdılar.

100. günde çocuklara matematiği sevdirmek amacıyla 100’e kadar ritmik sayma odaklı, çocukların öğrenirken eğlenmelerine olanak sağlayan çeşitli grup etkinlikleri gerçekleştirildi.

İlkokul öğrencilerimiz okuma, yazma, sayma, okul kurallarına uyma gibi pek çok beceriyi kazanarak 100. gününü heyecan ve keşif dolu bir şekilde kutladılar. Öğrenciler, sınıf ve koridorlardaki panolara 100. gün süslemeleri hazırlayarak, üzerinde 100 rakamı yazan taç ve maskelere yıldız, boncuk gibi çeşitli süslemeler yapıştırdılar. Öğrenciler 100 adet mandaldan çerçeve, 100 adet boncuklu kürdandan ise kirpi yaptılar.

Sınıf öğretmeni Wildan Etty’nin yazdığı ve müzik öğretmeni Sigdem Domsz’un bestelediği 100. Yıl şarkısını seslendiren öğrencilere 100 rakamı şeklinde kurabiyeler dağıtılarak eğlence ve bilgi dolu bir 100. gün yaşadık.

Anaokulunda ikinci yabancı dil

Ohhan Üniversitesi’nin bilgi ve deneyimine dayanarak kurulan Ohan Koleji’nde, anaokulu, ilkokul, ortaokul ve okuldaki tutarlı dünya standartlarında eğitim ile öğrencilerin iletişim becerilerini keşfetmeleri, keşfetmeleri ve geliştirmeleri teşvik edilmektedir. Toplumun insan kaynaklarını geliştirin. Kendime güvenim yüksektir.

Aukan College’da İngilizce eğitiminin yanı sıra anaokulundan itibaren ikinci dil olarak Çince, Rusça, Fransızca ve İspanyolca da öğretilmektedir. Türkiye’de golfü müfredatına dahil eden ilk pilot okul olan Okan Üniversitesi, spora verdiği önemi de gösteriyor.

Okan Koleji’nde fizik, kimya, fen ve mühendislik laboratuvarları, teknoloji ve tasarım derslikleri, konferans salonları, yarı olimpik kapalı havuz, tenis kortları, basketbol ve futbol sahaları, çok amaçlı kapalı spor sahası, golf sahası, kütüphane ve kütüphane bulunmaktadır. sanat tesisi Egzersizler, atölye çalışmaları ve sosyal aktivite stüdyoları, öğrencilere sosyal ve sportif alanlarda kendilerini geliştirmeleri için fiziksel fırsatlar sunmaktadır.

Aucan College, yurtdışındaki birçok eğitim kurumunun da benimsediği 3D eğitimini de öğrencilerine sunarak öğrencilerin derse olan ilgisini artırıyor. İngilizce içeriğin kullanıldığı 3D eğitim ile öğrencilerin potansiyelini ve performansını en üst düzeye çıkarmayı hedefliyoruz.

Üniversite sınavını %100 geç

Okan Koleji, öğrencilerine yoğun TEOG ve üniversite hazırlık kurslarını ücretsiz olarak sunarak, üniversite hayatıyla etkileşimlerini henüz lisedeyken başlatıyor ve onlara %50 burslu olarak Okan Üniversitesi’nde eğitim görme fırsatı sunuyor. 2015-2016 eğitim-öğretim yılında ilk mezunlarını veren Ohkan Gakuin Lisesi, üniversiteye giriş sınavında yüzde 100 geçme oranına ulaştı. Lise mezunlarının tamamı lisans düzeyindeki bölümlere yerleştirildi.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *