Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, geçtiğimiz günlerde bu yıl ilk kez bazı üniversite profesörlerine liselerde fizik, kimya, biyoloji ve matematik dersleri vermek üzere anket uygulanacağını açıklamıştı. Bu kapsamda Erzincan Lisesi “proje okulu” olarak seçildi. Okul Müdürü İbrahim Salar, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün tarafından gerçekleştirilen toplantı sonucunda Prof. Dr. Ekrem Köksal Kimya, Doç. Erhan Zeytun biyoloji dersleri almaya, hocası Selçuk Kurti ise fizik dersleri vermeye başladı.

“Derse alanında uzman akademisyenler katılacak.”

Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, tarihi Erzincan Lisesi’nin proje okul olarak seçildiğini belirterek, ”Milli Eğitim Bakanlığı’nın tarihi Erzincan Lisesi’nin proje okul haline getirilmesi için yaptığı çalışmalar sonrasında Erzincan Lisesi de proje okul haline geldi. bir proje lisesi.” Her eyaletteki liseler proje liseleridir ve proje okullarında yaptıkları araştırmalar sonucunda proje okul yönetmeliği kapsamında kendi alanlarında uzman hale gelmişlerdir. Dersin bir kısmı çocukları bu anlamda motive ediyor ve 27 yıllık öğretmenlik hayatımda eğitim kurumlarının, özellikle de üniversitelerin işbirliği konusunda en az öğrenciler kadar heyecanlıyım. “Aynı zamanda üniversitenin değerli akademisyenleriyle aynı okulda olmanın heyecanını daha da artırıyoruz” dedi.

“Ufuklarını genişletmek için buradayız.”

Fakülte doçenti, öğrencilere akademik konuları öğretmenin bir onur olduğunu söyledi. Dr. Erhan Zeytun, şunları söyledi: “Tarihi Erzincan Lisesi’nde ders vermek, akademik destek sağlamak bizim için büyük bir onur. Bizim için ayrı bir önemi var. Ben de 30 yıl önce bu masaya oturmuştum. Öğrencilerin konuyu farklı yönlerden görmelerine yardımcı olan temel ve temel bilgilerin verilmesi, “Daha uzakları görme yolunda önemli bir adım olacak” dedi.

“Amacımız öğrencileri işlemek.”

Öğretim Üyesi Selçuk Kurti, öğrencilerin mevcut bilgi birikimini en üst düzeye çıkarmak için burada olduğunu belirterek, şu soruyu sordu: “Bu projenin öğrencilere ne gibi faydaları olacak? Öncelikle buraya ‘Buraya gelen öğrenciler buraya geliyorlar’ aşağıdaki hususları göz önünde bulundurarak.” Dolayısıyla öğrencilerimiz de aşağı yukarı aynı bilgilere sahip. Buradaki amacımız öğrencilerimizi işleyerek mevcut bilgi ve tecrübemizi arttırmak ve bunun sonucunda onları Türkiye’deki belirli üniversitelere gönderebilmektir. Elbette Erzincan Lisesi’nin proje okulu olması son derece önemli, özellikle de üniversiteye giriş sınavlarında başarı elde etmiş bir lise olması nedeniyle, “İz bırakmış bir okul.” dedi.

“Okulumuz proje lisesi haline geldi.”

Fen Fakültesi Kimya Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak görev yapan profesör, Erzincan Lisesi’nin Türkiye’nin önemli liselerinden biri olduğunu belirtti. Dr. Ekrem Köksar, “Erzincan Lisesi’nden bu dönemde çok şey öğrendik. Bugünlere gelmemizde Erzincan Lisesi’nin çok büyük katkısı oldu. Erzincan Lisesi Türkiye’nin en önemli okullarından biri” Bir kimya öğretmeni olarak, Çok heyecanlıydım.” Lütfen burada ders alın. Okulumuz bugünden itibaren proje lisesi haline gelmiştir. Umarım. “Ve umarım o gün geldiğinde bu gençler buradaki diğer öğrencilere yardım ederek katkıda bulunabilirler” dedi.

Erzincan Lisesi öğrencileri, “Derslerimize hocalarımız ve Milli Eğitim Müdürümüz katılıyor. Derslerimize katılmak çok güzel bir şeydi. Buna inanıyoruz.” dedi. Umarım hocamız geleceğimizde bizi iyi yönlendirir. ”Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *