Birecik Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Halil Akar, “Allah’ın izniyle kaliteli eğitime imza atmış bir okuluz. Beni de okulumuza kabul ederseniz çok sevinirim.” ‘

Şanlıurfa’nın Bilecik ilçesinde bulunan Bilecik Anadolu İmam Hatip Lisesi, bilim ve sosyal bilimler proje okulu haline geldi.

Okul Müdürü Akar, Fen ve Sosyal Bilgiler Proje Okulu’nun müfredatının Fen Lisesi’nden farklı olmadığını, önümüzdeki eğitim-öğretim yılında Fen ve Sosyal Bilgiler Proje Okulu’nda 34 öğrencinin öğrencisi olacağını söyledi.

Fiziki altyapı açısından Bilesik’teki okula göre daha iyi durumda olduğunu söyleyen Akar, şöyle konuştu: “Okulumuzda tüm sınıflarda akıllı tahta bulunmaktadır. Sınıfların birçoğunda klima bulunmaktadır. Okulumuzda okulumuz bulunmaktadır. 60 kişilik pansiyon, kütüphane, fen laboratuarı, antrenman mescidi, büyük okul bahçesi ve geniş yemek salonu. Spor konusunda ise halı sahamız, tenis masalarımız, voleybol sahamız, basketbol sahamız ve satranç bulunmaktadır. .”

Akar, “İmam Hatip’in öğrencisi olmak benim için ayrıcalıktır” dedi.

“Okulumuzu gezerken bir taraftan fizik seslerini, diğer taraftan Kur’an-ı Kerim, Kimya ve Biyoloji seslerini duyacaksınız. Diğer bina ise milli ve manevi değerleri tam olarak öğrenebileceğiniz bir okuldur. ​Hadis, Siyer, Kur’an, İslam Tarihi gibi. Belirli bir nokta sınırlaması yoktur. Gençlerin bu okulu tercih etmesini istiyoruz. Şu anda okulumuzda İmam Hatip mezunu öğrencilerin sadece imam, öğretmen olabileceği gibi bir yanılgı var. Dini kültür ve müftüler sorun değil. “Buraya gelen öğrenciler rahatlıkla gitmek istedikleri bölüme gidebilirler.” (İlha)Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *