Konurap Fen Lisesi Kütahya'nın en başarılı okulu oldu

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin (ÖSYM) bir önceki yılın YGS ve LYS ortalamalarına göre yayınladığı verilere göre, Kütahya’nın en başarılı okulu özel Konurlap Fen Lisesi oldu.

Konurap Özel Fen Lisesi 2014 yılı ÖSYM verilerine göre LYS Matematik alanında Türkiye’deki 13.688 okul arasında 11’inci, girdiğim tüm derslerde net ortalama ve puan türünde Kütahya 1’incisi oldu.

ÖSYM her yıl mart ayında bir önceki yılın YGS ve LYS ortalamalarına göre okul sıralamalarını yayınlıyor. İstatistiksel sonuçlar, üniversiteye başvuranların tüm okullar için aldıkları puanları, okulların puan ortalamalarını, okul türleri ve gruplarının genel sıralamasını, hangi okulların üniversitelerine kaç öğrenci gönderdiğini, dahil veya hariç olarak yer alıyor. Ölçek. Bu sonuçlara göre Konurap Özel Fen Lisesi, LYS Matematik net ortalamasında Türkiye’de 11’inci, YGS Fen net ortalamasında Türkiye’de 24’üncü, LYS Kimya net ortalamasında ise Türkiye’de 33’üncü sırada yer aldı.

Özel Konurap Fen Lisesi Müdürü Enver Kartal, Türkiye’deki özel ve resmi Anadolu, fen ve meslek liseleri arasında (verilere göre 13.688) Kütahya’nın YGS ve LYS’deki başarısının en yüksek olduğunu söyledi. bundan gurur duyuyorum. ÖSYM tarafından yayımlanmıştır. Müdür Kartal, YGS-LYS’nin araştırmaya verdiği önemin karşılığında iyi bir derece almanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, “Okulumuz YGS 2015’te Kütahya’da birinci oldu. Kütahya’nın adını yaymak için elimizden geleni yapacağız.” ‘Elimden geleni yapıyorum’ dedi. Konurapu eğitim kurumları giderek güçleniyor. “Başarı çıtasını yükseltmek yerine sürecin sürekliliğine ve verimliliğine odaklanıyoruz” dedi.Evren

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *