Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesindeki Mehmet Akif Ersoy Anadolu Mam Hatip Lisesi, fen ve sosyal bilimler proje okulu haline geldi.

Okul müdür yardımcısı Özcan Günel, “Önümüzdeki yıl 30 başarılı adayın okulumuza kayıt yaptırmasını umuyoruz” dedi. Okulumuz diğer fen lisesi programlarını yürütmektedir. Gelecek sezon Bilim ve Sosyal Bilgiler Projesi’nde 30 öğrenci öğrenci olacak. Söz konusu.

Günel, okullarının Kayapınar ilçesinin en iyi okullarından biri olduğunu belirterek, “Geniş bahçesi, halı saha, basketbol sahası, voleybol sahası, kapalı spor salonu, satranç odası, masa tenisi odası ve büyük kütüphanesi var. Okulumuz henüz beş yaşında olmasına rağmen, Diyarbakır’da birçok sportif ve kültürel etkinlikte birincilik, ikincilik ve üçüncülükler ve kupalar kazandık.

Okulumuz erkek okulu olup 200 öğrenci kapasiteli yurdu bulunmaktadır. Günel, şu sözlerle devam etti:

Okulumuzu tercih eden öğrencilerimiz derslere katılmak istedikleri zaman pansiyonda kalabilirler. Araştırmalar günlük olarak yapılmaktadır. Okulumuz diğer fen liselerinde uygulanan programları da uygulamaktadır. Mevcut kurslar arasında fizik, kimya, biyoloji, edebiyat, tarih, coğrafya ve İngilizce bulunmaktadır. Bu kursların yanı sıra meslek edindirme kursları da verilmektedir. İmam Hatip Lisesi’nde sadece meslek derslerinin verildiği ve mezun olanların imam olabileceği konusunda halkımızda bir yanılgı var. Ancak İmam Hatip Lisesinden veya okulumuzdan mezun olan öğrenciler istedikleri konuda öğrenimlerine devam edebilirler. Bu okullar tıp fakültesine, hukuk fakültesine ve mühendislik fakültesine kolay giriş imkanı sunar. kendimize güveniyoruz. Fen Lisesinde uygulanan programları da biz uygulayacağız. Velilerden ve öğrencilerden tercihleriyle ilgili haber almayı sabırsızlıkla bekliyoruz.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *