2015/10/21 11:00

Bol Avant İzzet Başar Üniversitesi (AIBU) Başkanı Prof. Hayli Koşkun, Gerede Meslek Yüksekokulu kimya öğrencisi Dirai Gül’ün geçen hafta boğazını keserek hayatını kaybetmesinin acısını hissettiğini belirterek, şöyle konuştu: “Öğrencilerimiz birbirlerine saygı duymalı. İnsanoğlu. İlişkilerde dikkatli olun. Karşılıksız yoktur. sevgiyle, “Anne-babanıza hayatınız hakkında bilgi verin” dedi.

AİBÜ İletişim Fakültesi, Rektör Prof. Dr. Etkinlik, Heyli Koşkun, İzzet Baysal Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Baysal, Bor Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Acan, akademisyenler ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi. Profesör AIBU açılış konuşmasında şunları söyledi: Dr. Haylı Koşkun, Gerede Meslek Lisesi’nde sınıf arkadaşı tarafından öldürülen 21 yaşındaki Dirai Gül’ün acısını yaşadığını belirterek, öğrencilere nasihatlerde bulundu. Koshkun, “Kızım Delay’in sınıf arkadaşı tarafından öldürülmesinden sonra hepimiz büyük üzüntü yaşadık. 10 gün önce aynı sınıfta okumaya başlayan bir çocuk, hoşlandığını söylediği sınıf arkadaşını öldürdü. Aşk zorla sevişilmez. Bir annenin çocuğuna duyduğu sevgi de doğaldır. Bu, erkek ya da kız olmamızın bir önemi yoktur. sevilen biri mi?

Koşkun şöyle devam etti: “Anne-babanızdan her biri sizi bize emanet. Burada yaşadığınız olumsuz duygular bizi derinden üzüyor. İlişkilerimizde dikkatli olalım. Aşk buna izin vermez. Zorla gelişemez. Sevgi şefkatle olur ve karşılıklıdır. Anne babanız ne durumda olduğunuzu biliyor. Sizi üzen her ne ise, yakın arkadaşınız, öğretmeniniz, fiziki durumunuz ne olursa olsun, önce danışmanınız ya da dekanınızla paylaşın.”

IhaSource link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *