class = “medyanet-inline-adv”>

Okuldan sonra eğitim alanına ilgi duyan Clarai, bilim hayallerinden asla vazgeçmedi ve Mucit Atölyesi’ni kurdu. Kuraray üç kitap yayınladı: Eğlenceli Deneyler, Şaşırtıcı Deneyler ve Eğlenceli Zeka Soruları. Bugün bir kadını tanıtmak istiyorum. 1974 Ordu doğumlu Ayşe Devrim Klarai, bilimde kadın olmak istediğini söyleyerek Boğaziçi Üniversitesi Kimya Bölümü’nden mezun olmadan önce meraklı ve sorgulayıcı bir çocukluk geçirdi. Okuldan sonra eğitim alanına ilgi duyan Clarai, bilimsel hayallerinden asla vazgeçmedi ve Mucit Atölyesi’ni kurdu. Kuraray üç kitap yayınladı: Eğlenceli Deneyler, Şaşırtıcı Deneyler ve Eğlenceli Entelektüel Sorular.

mucit atölyesi

Bu Aishe’nin Mucit Atölyesine vedadır.

Mucitler Atölyesi 2010 yılında kuruldu. Öncelikle çocuklara yönelik bilim ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan bir kuruluş. Tesisimiz meraklı, karıştırmayı ve keşfetmeyi seven, yeni deneyimler yaşamaktan mutlu olan 4-14 yaş arası tüm çocuklara hitap etmektedir. Amacımız yenilerini yaratırken çocukların meraklarını da gidermek.

Eğlenceli deneyler, büyülü kimya, muhteşem fizik, mutfakta bilim, eğlenceli matematik, akıl oyunları, robot atölyeleri, Scratch ile kodlama, elektrik elektronik mühendisliği, astronomi, bilimsel oyuncak tasarımı, origami, kağıt kesme, ebru, kil Sorular soralım ve araştırma. Ahşap Boyama Atölyesi Ana amacımız düşünen ve mutlu çocuklar yetiştirmektir. Bazı deneylerde kabartma tozu, limon suyu ve sıvı sabun gibi günlük yaşamda kullandığınız malzemeler kullanılır. Bir fizik deney seti kullanın. Bunların dışında tehlikesiz malzemeleri tercih ediyoruz. Öğretim kadromuz dört alanda uzmanlaşmış dinamik öğretmenlerden oluşmaktadır: çocuklarla aktif iletişim kuran fen bilgisi öğretmenleri, matematik öğretmenleri, robot eğitmenleri ve sanat eğitmenleri.

Programlarımız dönemseldir… Yaz Bilim Okulu, Güz Dönemi Çalıştayı, Yarıyıl Fen Okulu, Bahar Dönemi Çalıştayı. Sezonluk programda yer olması halinde her gün katılım kabul edeceğiz. Kodlama atölyeleri sezonluktur.

mucit atölyesi

Bu yaz Mucit Atölyesi, bilime ve sanata ilgi duyan çocukları eğlendirmek ve eğitmek için 13 farklı atölyeden oluşan eksiksiz bir program hazırladı. Program, bilim ve sanatın yanı sıra spor faaliyetleri ve gezileri de kapsayacak şekilde genişletildi. Bu, zorlu bir okul yılının ardından yaz fen okulu programı için çocuklar için mükemmel bir karne hediyesi olabilir. Bu seneki atölyemiz oldukça renkli.

Programlarımız dönemseldir… Yaz Bilim Okulu, Güz Dönemi Çalıştayı, Yarıyıl Fen Okulu, Bahar Dönemi Çalıştayı. Sezonluk programda yer olması halinde her gün katılım kabul edeceğiz. Kodlama atölyeleri sezonluktur.

Bu yaz Mucit Atölyesi, bilime ve sanata ilgi duyan çocukları eğlendirmek ve eğitmek için 13 farklı atölyeden oluşan eksiksiz bir program hazırladı. Program, bilim ve sanatın yanı sıra spor faaliyetleri ve gezileri de kapsayacak şekilde genişletildi. Bu, zorlu bir okul yılının ardından yaz fen okulu programı için çocuklar için mükemmel bir karne hediyesi olabilir. Bu seneki atölyelerimiz oldukça renkli.

mucit atölyesi

Zeka Oyunları Atölyesi’nde eğitim materyalleri ve dünyaca ünlü oyuncaklar kullanılarak çocukların matematiksel zekasını artırmaya yönelik etkinlikler yer alıyor. Eğlenceli matematik atölyeleri arasında Fibonacci sayıları, altın oran, altıgen yapı, Mısır piramitleri, zihinsel aritmetik teknikleri ve daha fazlası yer alır. Etkinlik boyunca ilgi çekici konulara değineceğiz. Sanat atölyelerinde her hafta ebru, resim, kil ve ahşap boyama gibi çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Pil üretimi, robot temizliği, rüzgar türbinleri ve motorları yapımı gibi işler elektrik ve elektronik atölyelerinde gerçekleştiriliyor. Astronomi atölyelerinde ayın evreleri, krater oluşumu, meteorlar, güneş sistemi, gezegenler ve daha birçok konu hakkında çeşitli aktivite ve deneylerle çocukların uzayla ilgili soruları çözmelerine yardımcı olunuyor.
Atölyemiz Üsküdar’da olup şubemiz bulunmamaktadır. Yaşı, cinsiyeti ne olursa olsun bizi tanımak isteyen herkesi bekliyoruz. Ayrıca Eğlenceli Bilim Atölyesi ekibiyle birlikte Türkiye genelinde davetli okul ve kuruluşları ziyaret ederek bilim festivalleri düzenliyoruz.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *