Bu yıl 50.’si düzenlenen TÜBİTAK Lise Öğrenci Araştırma Projesi İstanbul (Avrupa) Bölge Yarışması’nda Beyrikduz Becil Balcıoğlu Anadolu Lisesi üç projesiyle bölgesel sergiye katılma hakkı kazandı ve yaptığım çalışmaları sergileme fırsatı buldu.

Beylikduz Becil Barcıoğlu Anadolu Lisesi, kendi alanlarında sergilemeye değer görülen 100 proje arasında ilk 10’da, ardından kimya alanında ilk 3’te yer alan tek devlet okulu olarak dikkat çekti. ülke. ve Türk Dili ve Edebiyatı (iki proje). Konuyla ilgili açıklama yapan Okul Müdürü Hulusi İpek, şunları söyledi: “Hemen hemen her ay okulumuzun çeşitli alanlardaki başarıları ve sosyal faaliyetleri, 50. Tübitak Lise Öğrencileri Araştırma Projesi İstanbul (Avrupa) Bölge Yarışması’nda 12 dalda ödüllendiriliyor. 1.245 proje arasında ilk 100’e girmek ve kimya diploması veren tek devlet okulu olmak başarımızın bir kanıtıdır. “Bu kurumun tarihinde bir yeniliğe imza attık. Herkese teşekkür ediyorum. Kimlerin katkısı oldu” dedi.
Projeye katılan öğretmenler Mesut Yıldız (Kimya), Özlem Gösser (Türk dili ve edebiyatı) ve Lokman Ateşoğlu (Türk dili ve edebiyatı), TÜBİTAK projesinin öğrencilerine sağladığı katkıdan memnun olduklarını ifade ederek, şunları kaydetti: : Gelecek yıl daha da yüksek hedefler koyacağız.

Beylikdüz Becil Baltuoğlu Anadolu Lisesi TÜBİTAK Başarısı

Beylikdüz Becil Baltuoğlu Anadolu Lisesi TÜBİTAK Başarısı

Beylikdüz Becil Baltuoğlu Anadolu Lisesi TÜBİTAK BaşarısıSource link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *