2021 Temel Yeterlilik Sınavı (TYT) ve Alan Yeterlilik Sınavı (AYT) sınavlarına hazırlananlar için Bajral Kent Gençlik Merkezi’nde ücretsiz yaz okulu başlıyor. 20 Temmuz – 28 Ağustos tarihleri ​​arasında sürecek eğitim programı, pandemi kurallarına uygun sınıflarda verilecek.

Bachural Gençlik Merkezi uzun yıllardır verdiği eğitim hizmetlerine devam ederek bölge gençlerini üniversiteye giriş sınavlarına hazırlıyor. Bu amaçla 2021 Temel Yeterlilik Sınavı (TYT) ve Alan Yeterlilik Sınavı (AYT) sınavlarına hazırlananlara yönelik Gençlik Merkezi’nde ücretsiz yaz okulu başlayacak.

Hijyenik bir sınıfta ders vermek
20 Temmuz-28 Ağustos tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek eğitime, 16-17 Temmuz tarihleri ​​arasında kayıt yaptıran 25 yaş altı lise mezunları katılacak. TYT ve AYT derslerinin sayısal, sözel ve eşit ağırlıklı alanlarında öğrencilere Matematik, Geometri, Fizik, Kimya, Biyoloji, Tarih, Coğrafya, Felsefe, Edebiyat ve Türkçe dersleri verilmektedir. Derslerin yapılacağı sınıflarda hijyen, sosyal mesafe ve maske kurallarına uyulacak. Oluşturulan programa göre verilecek derslerle 180 öğrenci üniversiteye hazırlanacak. Bachural Belediye Başkanı Lokman Çalçu da gençlik merkezinin her geçen yıl daha fazla öğrenciye hizmet verdiğini belirterek, şöyle konuştu: “Geleceğimiz olan gençleri en iyi ortamda yetiştirmek bizim asli görevimizdir.”Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *