Kahramanmaraş Onykishvat ilçesindeki anaokullarından Şirinlar Anaokulu, ebeveynler ve çocuklarla işbirliği yaparak sıfır atık malzemelerden oluşan “geri dönüşüm” sergisi düzenledi. Serginin başında Onykishvat İlçesi Milli Eğitim Dairesi Müdürü Enver Göksen, İlçe Milli Eğitim Bürosu Müdürü Direk Soylu ve KSÜ Temel Eğitim Bölümü Okul Öncesi Eğitimi Öğretim Üyesi Dr. Direk Soylu yer aldı. Eğitim, selam verdi. İlçedeki okul yöneticisi Hatice Dar şunları söyledi: […]

Kahramanmaraş Onykishvat ilçesindeki anaokullarından Şirinlar Anaokulu, ebeveynler ve çocuklarla işbirliği yaparak sıfır atık malzemelerden oluşan “geri dönüşüm” sergisi düzenledi.

Serginin başında Onykishvat İlçesi Milli Eğitim Dairesi Müdürü Enver Göksen, İlçe Milli Eğitim Bürosu Müdürü Direk Soylu ve KSÜ Temel Eğitim Bölümü Okul Öncesi Eğitimi Öğretim Üyesi Dr. Direk Soylu yer aldı. Eğitim, selam verdi. Hatice Dar, ilçedeki okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenci velileri hazır bulundu.

“Şirinlar Anaokulu olarak Sıfır Atık Projesi kapsamında ebeveynler ve çocuklarla işbirliği içinde bir geri dönüşüm sergisi düzenlemenin mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz.

Haber fotoğraf ve videolarını izlemek için aşağıdaki bağlantıya tıklayın

Maalesef sınırlı kaynakların gelişigüzel tüketildiği bir çağdayız. Kontrolsüzce tüketip doğaya atıyoruz. Peki tüketen sadece tükettiklerimiz mi? Dünya bize atalarımızdan miras kalmadı. Torunlarımdan aldım. Açılış konuşmasını yapan Şirinler Anaokulu Müdürü Zeynep Kaya, “Sıfır atık konusunda farkındalık yaratmak daha temiz ve yaşanabilir bir dünya için çok önemli” dedi ve ardından şunları söyledi:

“Eğitimin ilk süreci ailede başlar, okulda ve çevrede gelişir. Okulda verilen eğitimin evde desteklenmesi çok önemli o yüzden olayı aile boyutuna taşıdık. Ne oldu? Sergimiz hikayedir. Küçük bir kalbin rüya gibi heyecanı ve büyük bir elin sihirli, narin dokunuşuyla şekillenen, dönüştürücü bir serüvenin hikayesi olan bu harika proje sayesinde ebeveynlerimiz çocuklarıyla kaliteli zaman geçirme fırsatı yakaladı. farkındalığın artmasına küçük bir katkıda bulunmaktır.

Okul öncesi eğitim programımız doğrultusunda öğrencilerin çeşitli gelişimlerini destekleyen birçok aktiviteye yer veriyoruz. Yılbaşından bu yana, pandemi durumunun olumsuz etkilerinin azalması nedeniyle aile katılımı faaliyetleri etkinlik planlamamızın önemli bir parçası haline geldi ve bugün bunu dekore etmek ve sergi düzeyine getirmek için bir araya geldik, farkındalık yaratmak için bir araya geldik. daha geniş ölçekte. Seyirciyle, özellikle de onlarla birlikte olmak önemli. Sergimiz bugün açılıyor ve önümüzdeki hafta devam edecek. Öğrenciler, veliler ve misafirlerimiz, öğretmenlerin rehberliğinde sınıftan sınıfa ziyarette bulunabilirler.

Etkinliğin planlanmasında, uygulanmasında ve organizasyonunda emeği geçen, bizleri yalnız bırakmadan katılım sağlayan herkese şahsım ve kurumum adına en içten şükranlarımı sunuyorum.”

Protokol ve davetliler sergiyi gezerek sergi hakkında bilgi aldı ve bu güzel serginin düzenlenmesinde emeği geçen okul yönetimini, öğretmenleri, öğrencileri ve öğrenci velilerini tebrik etti.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *