Tarih: 10.03.2024 11:59

Kocaeli Üniversitesi, bundan sonra Türkiye’de Su Yolları İşletme Hizmetinin öncü ve referans kurumu olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ISU Genel Müdürlüğü’nün merkez laboratuvarında talep edilen deneyleri yapabilecek.

İSU Genel Müdürü Ali Sağlık ve Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Elif Öğüt ile Kocaeli Üniversitesi arasında, ISU Merkezi Araştırma Enstitüsü’nde makale, proje, araştırma-geliştirme ve benzeri deneysel çalışmaların yürütülmesine olanak tanıyan iş birliği protokolü imzalandı.

işbirliği protokolü imzalandı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü Merkez Laboratuvarı, birçok kamu kurumuna, sektörel derneklere ve gerçek tüzel kişilere ulusal ve uluslararası test hizmetleri veren, son teknoloji ekipman ve altyapıyla donatılmış bir laboratuvar olarak hizmet vermeye devam etmektedir. Bu bağlamda Kocaeli Üniversitesi ile iş birliği protokolü imzalandı. İSU Genel Müdürlüğü’nde imzalanan protokolde; Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Elif Öğüt, Çevre Mühendisliği Bölümü, Profesör Ph.D. İsmail Özbay, Hereke Assum Koçabyik Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. İzmit Meslek Yüksekokulu Müdürü Sayın Arzu Molkoyunlu, Profesör Ph.D. Erhan Gengeç, Profesör, Kimya Mühendisliği Bölümü. Dr. Bashar Uyal, Profesör, Kimya Bölümü. Dr. Nalan Tekin, Profesör, Biyoloji Bölümü. Dr. Kocaeli Meslek Yüksekokulu Doçenti Halim Aytekin Ergül Sn. Dr. Sn. Taner Erdoğan, Teknoloji Transfer Ofisi Müdürü Doç. Dr. Mihriban Şivan ve uzman Dr. Bahar Kutluk ile İSU Çevre Koruma Yönetimi Daire Başkanı Dr. Sayın Burak Khuzuroz da oradaydı.

Deneyler ISU laboratuvarında gerçekleştirilecek

Uluslararası düzeyde hizmet veren İSU Merkez Laboratuvarı’nda gerçekleştirilen su ve atıksu analizleri sadece Kocaeli’ye değil ülkemize de değer katmaya devam ediyor. Ülke çapında birçok kamu kurumu ve sektörel birliğe hizmet veren İSU Merkez Laboratuvarı, aynı zamanda Kocaeli Üniversitesi’nin yürüttüğü makale, proje, araştırma-geliştirme ve benzeri çalışmalar için gerekli olan deneysel hizmet talebini de karşılayacaktır.

Genel Müdür Ali Salik: “İSU, üniversitelerin madenidir.”

Kocaeli Üniversitesi ile imzalanan protokolün hayırlı olmasını dileyen ISU Genel Müdürü Ali Saruk, şunları söyledi: Ekipmanlarımız ve yatırımlarımız aslında üniversite için maden gibi değerli noktalardır. Eğitim kurumlarımızın bu lokasyonları değerlendirip faaliyetlerimiz hakkında bilgi paylaşmaları bizi çok mutlu ediyor. İmzaladığımız iş birliği protokolü Kocaeli Üniversitesi’nin talep edilen deneyleri ISU Merkez Laboratuvarı’nda yapmasına olanak sağlayacak. Bundan çok memnunuz ve faydalı bulacağınızı umuyoruz. ” Söz konusu.

Orijinal haberlere git

—Haberin sonu—Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *