MADO Akdeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Milli Eğitim Bakanlığı ile MADO Yaşar Dondurma ve Gıda Madereri A.Ş. arasında yapılan mesleki işbirliği kapsamında özel programlar uygulayan proje okulu haline geldi. Okul, öğrencilere sadece teorik değil uygulamalı eğitim de vererek, turizm ve yeme-içme sektörlerinde ihtiyaç duyulan yetkin iş gücü ve yeteneğin geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. […]

MADO Akdeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Milli Eğitim Bakanlığı ile MADO Yaşar Dondurma ve Gıda Madereri A.Ş. arasında yapılan mesleki işbirliği kapsamında özel programlar uygulayan proje okulu haline geldi.

Okul, öğrencilere sadece teorik değil uygulamalı eğitim de vererek, turizm ve yeme-içme sektörlerinde ihtiyaç duyulan yetkin iş gücü ve yeteneğin geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

Okulun Kahramanmaraş Onikişvat ilçesinin Yamaştepe mevkiinde 20 derslik kapasiteli bir binası bulunmaktadır. Akdeniz’deki altı ayrı atölye, uygulama oteli ve saygın turistik otellerle işbirliği içinde mesleki ve teknik eğitimler sunuyoruz. Okulun iki alanı vardır: yiyecek ve içecek hizmetleri ile konaklama ve seyahat hizmetleri. Kahramanmaraş’ta turizm hizmetleri ve otelcilik hizmetleri vermekteyiz.

Milli Eğitim Bakanlığı ile MADO Yaşar Dondurma ve Gıda Maddeleri A.Ş. arasında imzalanan mesleki iş birliği protokolü kapsamında. Proje Yönlendirme Komitesi (PYK) toplantısı. İl Milli Eğitim Bürosu Müdür Yardımcısı Zekeriya Kafbeci, İl Milli Eğitim Mesleki ve Teknik Eğitim Bürosu Müdürü Mustafa Duran, İl Milli Eğitim İnsan Kaynakları Bürosu Müdürü Kenan Abachi, Mado Yaşar Dondurma ve Gıda Koordinatörlüğü Madereri A. altında. .Ş.’nin töreni, Sayın Atila Kamble, Sayın Hatice Dasual ve Okul Müdürü Ali Özdemir’in katılımıyla MADO Akdeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Eğitim Oteli’nde gerçekleştirildi.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *