Beşiktaş Şehir Çocuk Bilim Merkezi Yaz Okulu başvuruları başladı.

Eğlencenin ve öğrenmenin adresi Beşiktaş Çocuk Bilim Merkezi, yaz boyunca çocukları bilimle tanıştırmaya devam ediyor. 3 Temmuz – 25 Ağustos tarihleri ​​arasında Çocuk Bilim Merkezi’nde. Forbrain Brain atölyeleri, Forbrain Zeka ve Akıl Oyunları atölyeleri, ilginç deneyler atölyeleri ve kodlama atölyeleri olacak.

Dört Beyin Beyin Atölyesi
“Beyin, parmak izi gibi benzersizdir. Ancak parmak izinden farklı olarak beyin, eğitimle gelişebilir ve değişebilir.”

Forbrain Beyin Atölyesi ile çocuklar eğlenirken öğrenmeyi öğrenip beyin gelişimine tanıklık edebiliyorlar. Çocukların; dikkat, hafıza, konsantrasyon, mantıksal düşünme, eleştirel düşünme, problem çözme, yaratıcılık, görsel, işitsel ve bilişsel becerilerini geliştirmeye yönelik etkinlikler.

Atölyede.
• Sağ beyin ve sol beyin koordinasyonunu geliştirmeye yönelik egzersizler;
• Beynin fiziksel ve kimyasal yapısını öğrenmeye yönelik etkinlikler.
• Beslenmenin beyin için önemini anlamaya yönelik uygulamalar.
• yaratıcılık geliştirme faaliyetleri;
• Dikkat ve konsantrasyon egzersizleri;
• Hafıza güçlendirme egzersizleri;
• Öğrencilerin öğrenmeyi öğrenmelerine yardımcı olacak eğlenceli aktiviteler içerir.

Forbrain Zeka ve Akıl Oyunları Atölyesi
Dört Beyin Zekası ve Akıl Oyunları Atölyesi’nde çocuklar karar verme, problem çözme, konsantrasyon, taktik, organizasyon, eleştirel düşünme, görsel algı, soyut düşünme, yaratıcılık ve çok daha fazlasını oyun oynayarak öğrenebilecekler. beyin fonksiyonunu aktive etmek için. Akıl ve akıl oyunları, kutu oyunları, strateji oyunları, bireysel oyunlar, grup oyunları, hafıza oyunları, dikkat oyunları, kart oyunları, görsel-işitsel oyunlar…

İlginç deney atölyesi
Çocuklar; fizik, kimya ve biyoloji atölyelerinde eğlenceli ve eğitici deneyler yapma fırsatı buluyorlar…

.class Maker Akademisi
Kodlama eğitimi neden yapılır?

21. yüzyıl becerilerine sahip insan kaynağının yetiştirilmesi amacıyla öğrencilere küçük yaşlardan itibaren kodlama eğitimiyle bu becerilerin kazandırılması planlanıyor. Kodlama sadece bilgisayar bilimi ile sınırlı değildir, aynı zamanda disiplinler arası paylaşım açısından da oldukça önemlidir. Algoritmik düşünme becerilerini küçük yaşlardan itibaren geliştirmek, çocukların çeşitli alanlardaki problemlerle karşılaştıklarında yaratıcı düşünmelerine ve problem çözmelerine olanak tanır.

Eğitici içerik mi?
Grafik Programlama, Yaşam Algoritmaları, Labirent: Sıra, Aktör: Sıra, Döngü, Labirent: Döngü, Aktör: Döngü, Arı: Döngü, Röle Programlama, Arı: Hata Ayıklama, Sanatçı: Hata Ayıklama, Durum, Arı: Saç Kremi, İkili Bilezik, Eşleştirme, Flappy Bird, Proje 1, Oyun Laboratuvarı, Dijital İzinler, Proje 2, Aktörler: Gömülü Döngüler, Eğitim Sonu Bitirme Projesi

Katılım koşulları
Kodlama eğitimine katılmak isteyen adaylar. Öğrenciler öncelikle programlama, matematik, fen ve İngilizce alanlarında yetenek sınavlarına girerler. Program 8 hafta boyunca haftada 2 gün, günde 2 saat olmak üzere 16 ders sürmektedir. Programa kabul edilen ve kesin kaydını tamamlayan adayların katılması gerekmektedir.

  • Forbrain Beyin Atölyeleri, Akıl Oyunları Atölyeleri ve Komik Deneyler Atölyeleri 8-11 yaş arası çocukların sadece bir hafta boyunca katılabileceği programlardır.
  • Kodlama Eğitimi 8-11 yaş arası çocuklara yönelik 8 haftalık bir eğitim programıdır. Eğitime katılan öğrenciler özel yetenek sınavını geçtikten sonra eğitime kabul edilecektir.
  • Kodlama eğitimine katılan öğrenciler dilerlerse hafta içi diğer workshoplara da katılabilirler.
  • Kodlama eğitimi dışındaki workshoplar için başvuru formunu kullanarak kayıt yaptırmanız gerekmektedir.

Başvuru formunu görüntülemek için tıklayın.

Eğitim programınıza tıklayın.

Son kayıt tarihi: 7 Temmuz 2017

Eğitim günleri: 3 Temmuz – 25 Ağustos 2017

Kayıt ve bilgi için: Beşiktaş Kent Çocuk Bilim Merkezi

adres: Zeytinoğlu Kad. No: 1 (Acatral Kültür Merkezi üstü)

telefon numarası: 0212 351 82 59

E-posta: bilimmerkezi@besiktas.bel.tr

*Eğitim ücretsizdir.
*Başvurular Beşiktaş Çocuk Bilim Merkezi’ne yapılabilir.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *